Produkcja własnej energii elektrycznej

Fotowoltaika w Polsce nie należy jeszcze do najbardziej rozpowszechnionych sposobów wykorzystania energii słonecznej. Warto zapoznać się szerzej z możliwościami i zaletami jej zastosowania.


Jedną z możliwości wykorzystania energii słonecznej jest konwersacja fotowoltaiczna promieniowania słonecznego. Oznacza to bezpośrednią przemianę promieniowania słonecznego w energię elektryczną w ogniwach fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne składają się z połączonych ze sobą ogniw półprzewodnikowych, których podstawowym składnikiem jest krzem. Instalacja jest bezpieczna, estetyczna i bezobsługowa. Korzyści płynące z zainstalowania paneli fotowoltaicznych to:

- produkcja darmowej energii,

- niezależność od podwyżek cen energii,

- oszczędność pieniędzy,

- tworzenie lepszego, ekologicznego środowiska,

- zwiększenie wartości nieruchomości.

Instalacje fotowoltaiczne nie generują kosztów związanych z eksploatacją. Energia słoneczna jest bowiem całkowicie darmowa. Instalacje fotowoltaiczne mogą być montowane na dachach budynków, fasadach lub na gruncie. Proces instalacji przebiega szybko, a prawidłowo zamontowany system składający się z komponentów wysokiej klasy pozwala na wydajną pracę przez minimum 25 lat.